Kontakt

Vårljus jour- och familjehemsverksamhet
Vårbergsvägen 63
127 43 Skärholmen

 

Vid förfrågningar,
ring 08-630 78 18

 

 

Katarina Martin

Katarina Martin

Verksamhetschefkatarina.martin@varljus.seMobil: 070-715 47 22

 

Elisabeth Dehlén

Elisabeth Dehlén

Konsulent
elisabeth.dehlen@varljus.se
Mobil: 073-999 20 44

 

Karl Palm

Karl Palm

Konsulent
karl.palm@varljus.se
Mobil: 076-945 58 20

 

Andreas Widinghoff

Andreas Widinghoff

Lärare
andreas.widinghoff@varljus.se
Mobil: 070-306 08 58

 

Gabriel Bakshipoor

Gabriel Bakhshipoor

Konsulent
gabriel.bakhshipoor@varljus.se
Mobil: 070-780 84 20

 

Matilda Snoder

Matilda Snoder

Konsulent
matilda.snoder@varljus.se
Mobil: 070-768 19 63

 

Jonna Alfvegren

Konsulent
jonna.alfvegren@varljus.se
Mobil: 070-712 48 35

 

Är du intresserad av att bli jourhem eller familjehem?

Att vara jourfamilj innebär att ta emot ett barn eller ungdom i en akut situation. Längden på placeringen kan variera, allt från några dagar till ett par månader.

Som familjehem tar ni emot ett barn eller ungdom som en familjemedlem.

Intresseanmälan